W piątek 26 maja w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznej edycji konkursu informatycznego CYBORG, organizowanego już osiemnasty raz przez nauczycieli ZST. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem: „Czym jest sztuczna inteligencja?”, a jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych.
5 maja gościliśmy uczestników konkursu wraz z opiekunami w pracowniach informatycznych naszej szkoły w Centrum Kształcenia Praktycznego. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując test z ogólnej wiedzy informatycznej oraz realizując zadania z wykorzystaniem pakietu Microsoft Office.

Z hasłem tegorocznej edycji konkursu związane były dwa wykłady, które miały przybliżyć uczestnikom zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją. Wszyscy wysłuchali krótkiej prelekcji  Pana Pawła Sobczak pod tytułem „Czy komputer może myśleć? Czyli o sztucznej inteligencji słów kilka…” Następnie pani Ewa Szpot przekazała kilka informacji związanych z tematem „Jak nauczyć maszynę?”.

Punktem kulminacyjnym finału było ogłoszenie wyników konkursu:

I miejsce: Kamil Maćkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim
II miejsce: Dawid Suś ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim
III miejsce: Maja Szymoniak ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego we Wtórku

Wyróżnienia:

Mikołaj Majusiak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i gen. Kazimierza Glabisza w Odolanowie
Fabian Rychlik ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim

Nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla pozostałych uczestników konkursu były ufundowane przez sponsorów:
3mk Protection
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Edukacja