ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH
WIELKOPOLSKĄ SZKOŁĄ ROKU 2024!

Wszystkich laureatów i wyróżnionych w konkursach poznaliśmy w trakcie uroczystej gali Samorządu Województwa Wielkopolskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 17 października w Sali Ziemi MTP. Tegoroczna edycja konkursów była już ósmą z kolei. W tym roku w obu wpłynęła rekordowa liczba 261 zgłoszeń, z czego 131 o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz 130 o tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku.

Z laudacji wygłoszonej podczas uroczystości:

Zwycięską szkołą został  Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. To szkoła dla tych, którzy uwielbiają technikę pod każdą postacią. Z niej pochodzą liczne grupy finalistów Olimpiady Innowacji Technicznych, Olimpiady EDU-ELEKTRA, Olimpiady Wynalazczości. Uczniowie odnoszą także sukcesy w  miniprzedsiębiorczości, nawiązują połączenia z astronautami NASA, uprawiają różne dyscypliny sportu i dbają o środowisko naturalne.

Brawa!