Klasa 2G razem z opiekunami p. Katarzyną Mruk i p. Dominiką Sadowską 24 maja odwiedziła stolicę Wielkopolski – Poznań. Uczniowie najpierw spędzili fantastycznie czas w pokojach typu escape room, gdzie musieli uruchomić szare komórki i rozwiązywać zagadki.

W Muzeum Narodowym uczniowie mogli podziwiać pierwszą w Polsce autorską wystawę jednego z najbardziej uznanych na świecie japońskich projektantów – Kenya Hary, który jest laureatem nagrody im. Jana Lenicy 2020 przyznawanej przez Muzeum Narodowe w Poznaniu wybitnym projektantom z całego świata za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sztuki plakatu i projektowania. Na wystawie eksponowane są wybrane przez artystę plakaty oraz inne realizacje wydawnicze. Spacer po poznańskich ulicach ukazał wszystkim piękno tego miasta i zmian, które przeobrażają je w bardzo nowoczesne miejsce.