Szukając Vivian Maier

15 stycznia to dla 2G dzień z fotografią. Klasa obejrzała film „Szukając Vivian Maier”, który opowiada niewiarygodną historię wybitnie uzdolnionej i bardzo tajemniczej fotografki. Niania, która zmieniła historię fotografii.
 
Całe życie pracowała jako skromna niania, opiekując się dziećmi z zamożnych rodzin. Nikt nie zwracał uwagi na to, że każdego dnia, w każdej wolnej chwili, robiła setki zdjęć, których nigdy nikomu nie pokazała, a większości nawet nie wywołała. Nikt nie wiedział o jej życiowej pasji, dzięki której stała się znana na całym świecie. Kilka lat temu, zaraz po jej śmierci, przypadkowo odkryto kontener, w którym przechowywała swoje prace. Znaleziono w nim ponad 100 000 negatywów zawierających zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział, a które wkrótce wywołały furorę na całym świecie. Vivian Maier z dnia na dzień została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiły się w kolejce, by pokazywać jej prace.
Następnie uczniowie odwiedzili podobnie jak klasa 3G Galerię Sztuki Współczesnej i zapoznali się z wystawą /nie/doskonały błąd z okazji 75 lat Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.
Przewiń do góry Skip to content