W dniu 27.04.2022 trzech uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych Jarosława Sobczaka, wzięło udział w rejonowych eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Opatówku. Konrad Filipiak, Krystian Fras oraz Łukasz Serafinowski po rozwiązaniu testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego przystąpili do wykonywania zadań praktycznych, na które składało się:
– przygotowanie pojazdu do jazdy,
– jazda sprawnościowa motorowerem – tor przeszkód,
– jazda sprawnościowa samochodem
– pierwsza pomoc przedmedyczna.

Panowie poradzili sobie z konkurencjami bardzo dobrze, zajmując ostatecznie czwarte miejsce na jedenaście drużyn i kwalifikując się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27 maja 2022 r. pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nasi uczniowie współzawodniczyli z uczniami szkół o profilach typowo samochodowych, deklasując ich w wielu konkurencjach. Zwycięzcom gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy!