23 stycznia bieżącego roku w ramach kampanii prowadzonej w naszej szkole na temat: „Oszczędzanie energiii zdrowe nawyki cyfrowe – Mistrzowie energii”, odbył się wykład dra Pawła Sobczaka na temat wodoru.

Dlaczego wodór? Energia, podobnie jak woda i powietrze, jest niezbędna do życia ludzi oraz technologicznego rozwoju społeczeństwa. Przyczyn poszukiwania nowych technologii w energetyce jest kilka, począwszy od aspektów środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, po gospodarcze. Wodór jest zarazem nośnikiem energii, paliwem i surowcem. Na korzyść tego rozwiązania wpływa łatwość dostępu do surowca, brak zanieczyszczeń środowiska, czy też możliwość uzyskania niezależności energetycznej. Wodór może okazać się paliwem przyszłości, dzięki swojej uniwersalności. Jest to bardzo ważny temat w związku z transformacją energetyczną, jaka zachodzi w Polsce i na całym Świecie. Podczas wykładu prelegent odpowiadał na pytanie: dlaczego warto postawić na wodór?

W ramach naszego seminarium przez cały dzień odbywała się wystawa urządzeń OZE skonstruowanych w ostatnich latach przez uczniów i absolwentów naszej szkoły.