We wtorek 10.10.2023 r. obchodziliśmy w ZST Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jest to święto obchodzone od 1992 roku. Hasło tegorocznych obchodów – Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka – podkreśla uniwersalne prawo, że nieważne kim jesteśmy, w jakim wieku i zakątku świata, mamy prawo do ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia psychicznego oraz szeroko dostępnej opieki medycznej.
Co jednak możemy robić na co dzień, aby pielęgnować swoją psychikę? Sposobów jest mnóstwo, choćby dbałość o regularny sen, aktywność fizyczną, odpoczynek, zdrowe odżywianie, rozwijanie zainteresowań czy praktykowanie codziennej wdzięczności za małe rzeczy.
Na tym ostatnim elemencie skupiliśmy się we wtorek w naszej szkole. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie mieli okazję wrzucić do skrzynki karteczkę ze słowami, które chcieliby usłyszeć w chwili, kiedy tego potrzebują. Podczas obchodów Dnia Zdrowia Psychicznego każdy z nas mógł wylosować karteczkę tylko dla siebie. Pozytywne wzmocnienie było widać na naszych twarzach:)
Akcja karteczkowa będzie kontynuowana przez kolejne miesiące tego roku szkolnego. Pamiętajcie, że w każdej chwili, kiedy będziecie potrzebowali wsparcia, można przyjść do pawilonu (p. 135), gdzie będą czekały na Was pozytywne słowa. Te na karteczkach oraz te na żywo:)