We wtorek 19.10.2021 r. zwiedzaliśmy komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, która jest położona blisko naszej szkoły. Wybraliśmy się tam pieszo.
Przyjął nas pan Zbigniew Foltyniewicz, który oprowadził nas po całej komendzie. Zaczęliśmy od garażu, gdzie znajdowało się wiele wozów, a pan Foltyniewicz wyjaśnił nam przeznaczenie wozów, ponieważ każdy ma inne zastosowanie i każdy jest wysyłany do odpowiedniej sytuacji.
Oprowadzający zaproponował przebranie się w ubiór strażaka, jeden z naszych uczniów tego spróbował. Mogliśmy również zobaczyć wszystkie narzędzia strażaków, jak i poznać ich funkcje. Zobaczyliśmy też inne stroje niż te, w których straż widzimy najczęściej, ponieważ różne stroje przystosowane są do odpowiednich sytuacji. Zwiedziliśmy też inne pomieszczenia, np. w których nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje siły w przejściu małego testu sprawnościowego. Odwiedziliśmy dyspozytornię, w której odbiera się zgłoszenia i gdzie wszystko związane z ich realizacją się zaczyna. Panowie strażacy wytłumaczyli nam cały proces od początku do końca.
Wyjście do PSP było bardzo interesujące, mogliśmy dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy oraz tego, jak na co dzień wygląda życie strażaka.

Klasa 2 M/I